Тендери

Організація та проведення:

  • відкритих торгів
  • переговорної процедури закупівлі
  • допорогових торгів

Наші спеціалісти мають понад 6 років досвіду активної участі у проведенні тендерів як з боку організаторів торгів, так і з боку їх учасників, участь у судових спорах навколо торгів, створенні закупівельної стратегії.

З нами Ви освоїте бюджетні кошти ефективно і безпечно!
Проведення тендеру – це невід’ємна складова процесу організації та проведення публічних закупівель.

Згідно з чинним законодавством закупівельна процедура в Україні може проводитися у формі:

  • відкритих торгів;
  • двоступеневих торгів;
  • запиту цінових пропозицій;
  • попередньої кваліфікації учасників;
  • закупівлі в одного учасника.

Умови їх застосування, порядок проведення відкритих тендерів регламентує закон «Про здійснення державних закупівель», а відповідальність за вибір і застосування тієї чи іншої процедури покладається на членів тендерного комітету замовника. Роль основний тендерної процедури відведена відкритим тендерами, назва яких свідчить, що пропозиції можуть подавати всі бажаючі.

Особливості організації та проведення тендерів в Україні

Тендер вважається обов’язковою складовою закупівель в державному секторі. Державні підприємства згідно до чинного законодавства повинні проводити відкриті торги на придбання товарів чи послуг, які необхідні для їх функціонування.

Перед компаніями-виконавцями, які бажають взяти участь у виконанні держзамовлення, проведення тендеру відкриває широкі можливості. Для участі в тендерних торгах важливо ознайомитись и дотримуватись правил проведення тендерів.

Прийом пропозицій починається після опублікування в офіційному друкованому виданні оголошення про торги з інформацією про їх замовника, характеристикою предмета закупівлі, зазначенням місця і терміну видачі тендерної документації, прийому пропозицій, дати і місця розкриття заявок. Пропозиції подаються заявниками в письмовій формі і в разі необхідності супроводжуються документом про надання тендерного забезпечення. У призначений день проводиться розкриття, розгляд, оцінка пропозицій, які завершуються визначенням переможця відкритих тендерів.

Якщо необхідно визначити рівень відповідності учасників торгів кваліфікаційним вимогам проводиться процедура попередньої кваліфікації. Не потрібна вона для учасників тендеру, що проводяться за зразком відкритих.

Супровід тендерів

Якщо ж визначення будь-яких характеристик закуповуваних товарів, робіт або послуг утруднено або мова йде про наукові дослідження, розробки, дослідно-конструкторські роботи, проводиться процедура двоступеневих торгів. Першим їх кроком є ​​збір попередніх пропозицій, після розгляду яких і можливого внесення змін до тендерної документації автори заявок, які пройшли відбір, запрошуються для участі у другому етапі. Остаточні пропозиції вже містять ціни, з їх числа обирається переможець.

Відсутність конкуренції або ряд інших випадків, зазначених у законі, змушують замовників вдаватися до процедури закупівлі в одного учасника, укладення договору з яким слід провести відразу після попередніх переговорів. Якщо ж передбачувана вартість закупівлі становить не більше, ніж 200 тис. гривень, а відповідний сектор ринку відноситься до числа постійно діючих, можна обмежитися процедурою запиту цінових пропозицій, з яких обирається мінімальна.

Участь у тендерних

Для того, щоб взяти участь у тендері потрібно обрати майданчик, пройти процедуру реєстрації, знайти необхідний тендер, подати свою пропозицію в електронному вигляді.

Професійні послуги щодо участі та супроводу тендерів можна отримати в консалтинговій Агенції «ЕКСПЕРТ».

Оформити заявку